שובו אלי ואשובה אליכם – מעמד הסליחות בישיבת אור החיים

שובו אלי ואשובה אליכם

מעמד הסליחות בישיבת אור החיים

אני לדודי ודודי לי

חודש אלול – חודש הרחמים והסליחות.

בימים אלו נוהגים עם ישראל להשכים קום מבעוד לילה, לאמירת הסליחות. אחד הדברים המרגשים ביותר בתקופה זו בירושלים, הוא ביקור בהיכל ישיבת אור החיים, בראשותו של הגאון הרב ראובן אלבז שליט"א בשעת חצות לילה, למעמד הכביר של אמירת הסליחות. מי שרוצה לראות איך מבקשים סליחה מבורא עולם, ומה צריך להרגיש בשעת בקשת המחילה, ימצא כאן את התשובה המתאימה…

אלפים מכל שכבות העם

הסמטאות הצרות של שכונת הבוכרים בירושלים בכל לילה לקראת נקודת חצות, מהדהדים בקולות סליחות ההמונים. ערב ערב, בשעה זו מתכנסים אלפים מכל שכבות העם, ביניהם חסידים, ליטאים מכל הזרמים, מסורתיים, מאות ויותר אנשים ובני נוער המגדירים עצמם בחברה הישראלית כ"חילונים" – חלקם בעלי המאפיינים הרגילים של "קוקו", עגילים ואף שיער צבוע בצבעי הקשת. צעירים אשר בלילות שבת בשאר ימי השנה, רוקדים, אך לא בבית הכנסת… – כולם נוהרים אל המרכז העולמי לתודעה יהודית של מוסדות אור החיים.

מועבר בשידור ישיר בכל יום בדיגיטל החל מחצות הלילה
ובימי חמישי ומוצ"ש גם בטלויזיה בערוץ 98 ב HOT וב Yes
ניתן להאזין גם באמצעות הטלפון 02-6400000 שלוחה 9

מה מושך את כולם לכאן?

לא משנה כמה רחוק תהיה, הלב פשוט נפתח כשרואה את המחזה המרנין הזה. קולו המרטיט והסוחף של הרב אלבז לא מאפשר לאף אחד שלא להרגיש באמת את תוכן המילים של "חטאנו לפניך רחם עלינו", כשהם נאמרים בבהירות מרגשת, שמצליחה לפצח גם את לב האבן הקשה ביותר. לשמוע את דברי ההתעוררות הקצרים הנאמרים מפי ראש הישיבה בזמן הסליחות, המותירות בכל אחד "טעם של עוד". אמירת י"ג מידות הרחמים היוצאים בשאגה מרגשת מפיהם של אותם אנשים רחוקים, שמקבלים עליהם עול מלכות שמים כבזמן אליהו הנביא – כי כל יהודי בתוך תוכו יודע כי "ה' הוא האלוקים"!

 

ולא פעם מתקבצות ובאות קבוצות מאורגנות ממקומות ישוב רחוקים וביניהם גם מקיבוצים, מבתי ספר שונים ברחבי הארץ, ואף מפקדים, קצינים וחיילים מיחידות צבא מובחרות, אשר חלקם נחשפים בפעם הראשונה להכיר את עולם התורה והתשובה – וכולם נפגשים במרכז העולמי לתודעה יהודית של מוסדות אור החיים בירושלים לאמירת הסליחות.

אולפן הסליחות

Add New Playlist