מתמודדים

[vc_row][vc_column][vc_column_text]שלט מתמודדים-1

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="2/3"][vc_wp_text title="מאמרים בעניין התמודדות"]
[/vc_wp_text][vc_column_text css_animation="left-to-right"]

נקיון לפסח

נקיון לפסחסבתא טובה – כך קוראים לשכנה המקסימה של אחותי. זו שאמצה אותה ואת ילדותיה בכל מה שקשור לניקיון וסדר בבית. הדבר הראשון שלמדה אותה בכל מה שנוגע להתארגנות הוא סדר עדיפוית, או בעברית תקינה – קדימויות בבית.

 כשסבתא טובה הגיעה בראשונה לברכי אחותי, היא קודם כל הייתה בהלם מוחלט, אחר כך התעשתה, ומיד אחר כך החליטה וביצעה. ביצועים שנראו כמו נס.

עבודתה של ברכי בסטודיו הסמוך לביתה הופכת את היום לדבר צפוף ותובעני. כמובן שמצב כזה אינו מאפשר ארגון מדוקדק של הבית עצמו, של סדרי הארוחות והחדרים. ומי שיגיד לכם שאפשר – הוא סתם מתנשא וגם משקר.

"בסך הכול חיפשתי מישהי שתהיה עם הילדים קבוע בשעות אחר הצהריים" מספרת לי ברכי ופניה מזדהרות באושר מופלג, "ומה קיבלתי? קיבלתי את המלוכה! האשה הזאת אלופה בכללים של סדר וניקיון. הבית נראה אחרת לגמרי: נקי, מסודר תמיד, הכל כל כך יעיל. וזה לא שהיא כל היום מסדרת או מנקה. ממש לא! אז איך זה? פשוט, יש לה כמה כללים. אם עובדים לפיהם הבית תמיד ייראה מסודר ונקי – לפחות אותו חלק הנראה לעין.

הכללים של סבתא טובה הם פשוטים וברורים וברכי אחותי ליקטה אותם, כתבה ותלתה על המקרר, בין המגנט של הפרפר לזה של הפרה שמוציאה לשון.

אלופה בכללים של סדר וניקיון. הבית נראה אחרת לגמרי: נקי, מסודר תמיד, הכל כל כך יעיל. וזה לא שהיא כל היום מסדרת או מנקה. ממש לא! אז איך זה? פשוט, יש לה כמה כללים. אם עובדים לפיהם הבית תמיד ייראה מסודר ונקי – לפחות אותו חלק הנראה לעין. הכללים של סבתא טובה הם פשוטים וברורים וברכי אחותי ליקטה אותם, כתבה ותלתה על המקרר

הכלל הבא נשמע, אולי, קשה, אבל הוא לא. והוא כל כך מועיל למראה כללי של בית נקי, שכדאי מאד לנסות אותו. ובכן: סבתא טובה לא מבקשת להתעסק באובססיביות בניקיון הבית: לא לשטוף רצפה כל יום ולא לנקות חלונות, אבל דבר אחד כן – הכיורים! הם צריכים להיות כל הזמן נקיים! ולא סתם נקיים, אלא נקיים לחלוטין! שלא יהיה בהם כוס או כפית. יהיה מה שיהיה – לא צוברים כלים בכיור! כל כוס וכל כפית שוטפים מייד! זהו כלל שמגיע משיטה ש"רצה" בארצות הברית. שומרים על דבר אחד נקי פרפקט בבית, רק דבר אחד, אחר כך – מתחילים ל"היכנס לשוונג".

  • הכלל הבא נשמע, אולי, קשה, אבל הוא לא. והוא כל כך מועיל למראה כללי של בית נקי, שכדאי מאד לנסות אותו. ובכן: סבתא טובה לא מבקשת להתעסק באובססיביות בניקיון הבית: לא לשטוף רצפה כל יום ולא לנקות חלונות, אבל דבר אחד כן – הכיורים! הם צריכים להיות כל הזמן נקיים! ולא סתם נקיים, אלא נקיים לחלוטין! שלא יהיה בהם כוס או כפית. יהיה מה שיהיה – לא צוברים כלים בכיור! כל כוס וכל כפית שוטפים מייד! זהו כלל שמגיע משיטה ש"רצה" בארצות הברית. שומרים על דבר אחד נקי פרפקט בבית, רק דבר אחד, אחר כך – מתחילים ל"היכנס לשוונג".
  • ארגזים וקופסאות הם הפתרון האפקטיבי ביותר לבלגאן וערמות מצטברות מכל סוג ומין, החל מעיתונים וכתבי עת וכלה בגרביים נטולי זוג, משחקים בשימוש וספרים אהובים. גם במגרות שידה רחבות כדאי לקנות סלסילות או קופסאות קטנות ולהכניס לפי מיון (גרביים, גופיות, קליפסים, צבעים, וכדו').
  • כלל ברזל – לא מתחילים משחק לפני שמסדרים את השני. אחד לכל ילד בכל פעם! כשהבית שרוי במהפכה ואין זמן, מחלקים את הזמן שיש לחלקים שווים על פי מספר החדרים, ולכל חדר מקדישים זמן קצוב להפיכת "מראה מסודר" כללי.
  • מגבונים וחומר לניקוי חלונות עם סמרטוט, מוחבאים במקום קבוע בכל חדר. בכל פעם שמדברים בטלפון – עושים עוד משהו: חלון, מסגרת, שולחן מחשב, פקס. שימו לב: מגבונים הם אחד מפלאי הבריאה המודרניים, במיוחד בענייני מסילות של חלונות וספות בד! (לא לפחד לעשות חזק).
  • בכל פעם שהילדים מסיימים את האמבטיה, עוברים עם מגבון על ה"קו" שנוצר מהמים. מצוין גם לענייני אסלות.
  • נקיון לפסח1בשום אופן או מצב, והכוונה – בשום אופן או מצב(!), לא מוציאים בבת אחת תכולת ארונות, מגירות, ספריות וכדו' על מנת להשליט סדר עולמי חדש בגחמת פתע. מגירה אחר מגירה, ארון אחר ארון. הדבר תקף גם לערב פסח הממשמש ובא.
  • לא לאגור דברים! כל מה שלא לובשים או משתמשים – לשלוח לתרומה, דברים שאינם במצב טוב – לצפרדע! ובלי סנטימנטים, בבקשה.
  • אחרון חביב וחשוב – קודם כל הילדים! לפני הניקיון והסדר, לדאוג שהילדים יהיו שבעים, נקיים ומרוצים ככל האפשר. כמובן שלא מקפלים כביסה כשהילדים בוכים וזקוקים לטיפול. ו(אפילו) לא מדיחים כלים כשהתינוק רעב. בכלל, עדיף תמיד לעשות דברים כשהם ישנים.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][td_block_21 custom_title="סדרות כתבות בנושא מתמודדים" header_color="#1e73be" category_id="916" tag_slug="סדרה" installed_post_types="סדרה" sort="alphabetical_order" limit="10"][td_block_21 custom_title="עוד תכנים ממדור מתמודדים" header_color="#1e73be" category_id="916" limit="10"][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Add New Playlist