שיפוץ הבית לקראת פסח בצורה נכונה!

שיפוץ הבית לקראת פסח בצורה נכונה!

ערב פסח! זה הזמן להפוך את הבית : לנקות ולשפץ.

לא כל אחד מאיתנו הוא שיפוצניק מלידה, אבל עדיין קיימים המון תיקונים קטנים ופרוייקטים בבית שאנחנו לוקחים על עצמנו שאפשר בקלות לשפר את ביצועם.

בין אם מדובר בצביעת קירות, תליית מדף חדש או אפילו תיקונים קטנים לרכב, הטיפים הבאים יעזרו לכם לבצע מגוון תיקונים ביתיים ביעילות ובמהירות. 

קישרו גומייה עבה וארוכה סביב פחית הצבע, והשתמשו בה לניגוב המברשת כדי למזער את טפטופי הצבע ולמנוע בזבוז מיותר.

הדביקו מגנט קטן על ידית הפטיש כדי שתוכלו להצמיד אליו ברגים ומסמרים שתמיד יהיו נגישים.

כאשר אתם מנסים לשחרר בורג תקוע, הניחו גומייה עבה בין ראש הבורג למברג כדי להגביר את החיכוך ולסייע בשחררו.

כדי לבדוק אם יש לכם תקר (פנצ’ר) בגלגל מרחו עליו מי סבון, במידה וקיימת דליפה של אוויר, תוכלו לראות את בועות הסבון מתנפחות.

במקום להשתמש בתבניות חד פעמיות ומגשי צבע מיוחדים לרולר, קחו תבנית רגילה וכסו אותה בנייר כסף. תוכלו לקפל בקלות את הכיסוי בסיום הצביעה והתבנית תישאר נקייה.

כדי למנוע חלודה, הכניסו לארגז או לארון הכלים שלכם כמה חתיכות פחם או חצץ שמיועד לארגז חתולים. החומרים האלו יספחו את הלחות שעלולה לגרום נזק לכלי העבודה.

כדי לשמן בקלות אזורים שקשה להגיע אליהם, השתמשו בקשית ובפחית שמן WD-40. לחצו כאן כדי לגלות 20 שימושים נוספים לתרסיס השמן.

בזמן שאתם קודחים חור בקיר, קפלו מדבקת תזכורת צהובה והצמידו אותה לקיר מתחת לנקודת הקידוח. האבק והלכלוך יפלו ישר לתוך הפתק ולא תיאלצו לנקות את הרצפה.

כאשר אתם צריכים לקדוח חורים עבור מדפים נתמכים, שפשפו מעט ליפסטיק על מיקום תושבת הברגים באחורי המדף והצמידו אותו לקיר במיקום הרצוי. סימני הליפסטיק יישארו על הקיר כך שתדעו בדיוק היכן לקדוח, ותוכלו לנקות אותם בקלות בעזרת מעט אלכוהול כשתסיימו לעבוד.

כדי למנוע משטיחי רצפה קטנים להחליק, מירחו על צדם התחתון רצועות דקות של דבק חם או סיליקון. תנו להן להתקרר והחזירו את השטיח למקומו.

במידה ואתם מתקשים להשתמש במברג קטן במיוחד, השתמשו בקוצץ ציפורניים כדי לאחוז בידית בחוזקה.

בזמן שאתם הולמים במסמר עם פטיש, החזיקו אותו עם אטב כביסה או סיכה לשיער כדי להגן על אצבעות הידיים.

משתמשים בכבל מאריך עבור כלי העבודה החשמליים שלכם? קישרו את החוטים כפי שמתואר בתמונה כדי למנוע ניתוקים.

סדרו את החוטים החשמליים והכבלים שלכם בתוך גלילי נייר טואלט משומשים, כדי למנוע קשרים ולאפשר זיהוי קל.

הכיור שוב נסתם משאריות מזון ושומנים? שפכו לתוך הניקוז כרבע כוס אבקת סודה לשתייה ומיד לאחר מכן כוס חומץ. המתינו כחמש דקות ושפכו 2 כוסות מים רותחים לניקוי הצנרת ופתיחת הסתימה.

התקינו על המקדחה שלכם ראש ממברשת ניקוי שבורה שיעזור לכם לנקות ולהסיר כתמים קשים. ניתן גם להכין ראש דומה עם נייר זכוכית לשיוף מהיר וללא מאמץ.

הרכב נשרט? במקום ללכת למוסך לצבוע את הרכב מחדש חפשו לק לציפורניים בצבע זהה, ומירחו שכבה דקה על השריטה.

המנעול חורק ומסרב להסתובב? שפשפו חוד של עיפרון על פתח המנעול והמפתח, סובבו אותו מספר פעמים בתוך המנעול כדי לשמן את המנגנון ולאפשר שימוש קל יותר.