כל עכבה לטובה

כל עכבה לטובה

קרוב לעשר שנים חלמנו על הדירה החדשה והמרווחת אליה נעבור עם כל הילדים לאחר שממדי הדירה הקטנה והראשונה כבר היו קטנים מדי לצרכינו.

אבל דא עקא, שמשנה לשנה, המחירים בעיר רק האמירו. כבר לא היו פרויקטים שהוזילו את המחירים.

יום אחד החלום התגשם! חמותי התקשרה יום אחד לדווח לנו על דירה יפה ואטרקטיבית מאוד שמוצעת כעת למכירה ברחוב שלה במחיר חלומי, ממש לא במחירי השוק הגבוהים המשתוללים בחופשיות.

מיהרנו עוד באותו ערב לראות את הדירה, וכבר למחרת נפגשנו אצל עורך דין  לחתום על חוזה מסודר.

לא היינו יכולים לחלום על משהו יותר מתאים לנו. דירה יפה ושמורה מאוד. מרווחת ומתאימה במיוחד למשפחה הגדולה שלנו. אזור חרדי למהדרין, וקירבה למרכזים מסחריים ולמוסדות הלימוד. לא יכולנו לבקש יותר. לא היה מאושר מאיתנו.

במקביל הוצאנו כמובן את הדירה שלנו למכירה. את חלק הארי של התשלום על הדירה החדשה קיווינו לעשות באמצעות הכסף שנקבל על הדירה הנוכחית שלנו.

בימים הראשונים קיבלנו שיחות טלפון של מתווכים ושל מספר מתעניינים שלא הראו רצינות רבה. ככל שנקפו הימים התמעטו השיחות. יצאנו בפרסום נוסף, במודעות באזור ובעיתונים. הגיעו עוד כמה שיחות מפה ומשם, אך אף אחד מהם לא התקדם לכיוון רציני.

התחלנו להיות לחוצים. מועד התשלום השני של הדירה החדשה הגיעה, ולא היה לי מושג איך נשלם את הסכום החלקי שאנו צריכים להעביר למוכר הדירה כפי שסיכמנו בחוזה. ידענו שאנחנו לא יכולים לאבד זמן. אם לא נמכור את הדירה במהירות, לא יהיה בידינו כסף לשלם על הדירה החדשה, והעניין כולו ילך ויסתבך. הגענו למסקנה שאנחנו חייבים להוזיל את מחירה של הדירה בסכום משמעותי מאוד.

אך גם זה לא עזר לנו! היו שעלו לראות את הדירה, אך הם עזבו אותה כלעומת שבאו! תחושתנו הייתה של תקיעות וחוסר אונים בלי כל מושג מה אנחנו יכולים לעשות. לא ראינו שום סיבה הגיונית מדוע הדירה שלנו אינה נמכרת??? הרי הדירות פה נחטפות כלחמניות! הביקוש וההיצע הם ללא פרופורציה, לטובת הביקוש! המחיר שהצענו היה הגיוני לפי דברי המתווכים. גם הביקוש באזור שלנו הוא די טוב, ומצב הדירה אף הוא סביר לחלוטין.

יום התשלום קרב ובא, ואנחנו, אנה אנו באים?

מעולם לא חשתי לחוצה כל כך. חסרת אונים כל כך.

ימים נוספים חלפו בשקט מאיים. אני כבר מצאתי את עצמי מתחילה לבדוק איך אוכל לסייע לבעלי לגייס את הסכום הגדול הדרוש כדי לעמוד בתנאי החוזה של הדירה החדשה, אך ביחד גילינו, שלצערנו, בדרך הטבע לא נוכל לעשות זאת.

זהו סכום הגדול ממידותינו ולא נוכל להשיגו כהלוואה, בוודאי לא בפרק זמן קצר כל כך.

יומיים לפני מועד התשלום. הייתי כבר נואשת לחלוטין. ביררתי מה קורה למי שאינו עומד בהסכמים כאלו. בית סוהר? קנס לחברה? שירות לציבור??

לקחתי את ספר התהילים והתחלתי להגיד יום אחר יום בדביקות. בדמעות. הקדוש ברוך הוא זעקתי מקירות ליבי. אנחנו נמצאים במקום הזוי ומוזר כל כך.  אף אחד. כולל אף אחד, לא יכול להציל אותנו חוץ ממך”…

כל היום הייתי עם התהילים. בעוד בעלי, מצידו, עושה השתדלות ועובר ממתווך למתווך. מוזיל עוד ועוד את מחיר הדירה, שכבר הוזלנו מלכתחילה, אך דא עקא. שוב ושוב התשובות שליליות.

זה היה יום קשה מאד. גם הטמפרטורות בחוץ נסקו, ונראה לי שסוף העולם קרב ובא.

אבל אז הגיע הערב. רוח חרישית החלה לנשב, והחום נשבר. וכמו בהזמנה, התקשר אלינו אחד המתווכים הראשונים שטיפל בדירה: יש לו רוכשת פוטנציאלית לדירה, עולה חדשה מצרפת, המעוניינת בדירה קטנה דווקא באזור שלנו. היא רוצה רק שנשלח לה במייל תמונות מהדירה, ואם זה ימצא חן בעיניה היא נותנת למתווך לסגור לה את העסקה מרחוק. עוד היום!

“באיזה מחיר הצעת לה?” שאלתי את המתווך.

הלב שלי עוצר מלפעום לשמע התשובה!

הסכום שהמתווך הציע היה המחיר הראשוני בו הצענו את הדירה, גבוה ביותר במאה וחמישים אלף ₪ מהסכום בו אנו מציעים אותה כעת!

מתברר כי המתווך, שטיפל בדירה בימים הראשונים בהם הצענו אותה למכירה, לא היה מעודכן בתנודות שלנו ולשמחתי נקב במחיר המקורי!

עוד באותו יום צולמה הדירה מכל עבר. נשלחה במייל ומצאה חן בעיני המאדם מאד!!

כבר למחרת בבוקר יצאנו לפגישה עם עורך הדין. כבר יומיים אחרי, בדיוק באותו יום בו היינו אמורים להעביר את התשלום על הדירה החדשה, קיבלנו את הסכום הראשוני מהקונה של הדירה שלנו!

זו לא הייתה סתם ישועה, זו הייתה ישועה מתוקה שלא ציפינו אליה, האם לא על כך נאמר עכבא לטובה??